98 21 77 52 47 59

شبکه های اجتماعی سایت

شبکه های اجتماعی (social network)

با گسترش تلفن های هوشمند و تبلت ها و دسترسی ساده به اینترنت فصل جدیدی در فضای مجازی آغاز شده است . دسترسی ساده به سایت ها از طریق گوشی همراه در هر زمان و در هر مکان باعث شده این ابزار از محبوبیت بالایی در بین کاربران برخوردار شود.
همزمان با این تغییرات ابزاری، رشد شبکه های اجتماعی نیز انفجاری را در تبادل اطلاعات بین کاربران بوجود آورده است تا جایی که روش های سنتی دستیابی به اطلاعات طبقه بندی شده ( موتورهای جستجو و دایرکتوری های تخصصی ) بسیار دست خوش تغییر گردیده اند.
امروزه مردم برای بدست آوردن اطلاعات از اصناف مختلف علاوه بر موتورهای جستجو از شبکه های اجتماعی کمک می گیرند تا جایی که در برخی اصناف دسترسی به اطلاعات سایت ها تا 70% از لینک های شبکه های اجتماعی تامین می شود.
در این راستا تکنولوژی های وب به سمتی می روند تا ارتباط بین شبکه های اجتماعی و وب سایت ها را هر چه بیشتر مستحکم نمایند.
به این منظور امروزه Metatag های تخصصی برای شبکه های اجتماعی خلق شده اند تا این رابطه را بصورت تخصصی امکانپذیر سازند.

شبکه های اجتماعی رایجی که می توانند به شما درگسترش کسب کارتان کمک کنند به شرح زیر می باشند:

توییتر ( Twitter )
کاربردی برای اطلاع رسانی و اخبار، که در سایت های با مخاطب خارجی دارند وجود آن بسیار مهم و مفید است. با اینکه در کشور ما دسترسی به آن امکانپذیر نیست ولی برای کسب و کارهای بین المللی وجود آن ضروری است.

فیس بوک ( Facebook )
رشد چشمگیر این شبکه اجتماعی و ابزارهای جدید آن برای گسترش کسب و کار از عواملی است که محبوبیت آن را مشخص می کند. با اینکه دسترسی به این شبکه اجتماعی از کشور ما امکانپذیر نیست ولی کسب و کارهای بین المللی حتما باید پایگاه خود را در این شبکه اجتماعی راه اندازی نمایند. این شبکه علاوه براینکه با ایجاد مخاطب برای سایت RANK شما را بهینه می کند اعتبار کسب و کار شما را نیز افزایش می دهد.

یوتیوب ( You Tube )
این شبکه برای اشتراک گذاری فیلم از شبکه های حیاتی است که باید به کسب وکار شما اتصال پیدا کند. دسترسی به این سایت نیز در ایران امکانپذیر نیست و می توان برای مخاطبین داخلی از سایت جایگزین آپارات استفاده کرد.

آپارات ( Aparat )
آپارات نیز یک شبکه به اشتراک گذاری فیلم در ایران است. سایت آپارت در حال حاظر بعد از گوگل دومین سایت پر بازدید در ایران است. که بازدیدکنندگان کشور می تواند در کسب و کارشما تاثیر به سزایی داشته باشد.

اینستاگرام ( Instagram )
این شبکه که زیر مجموعه Facebook است برای به اشتراک گذاری عکس و فیلم های کوتاه طراحی شده است ولی امروزه بسیاری از کسب و کارها بخصوص در ایران به وسیله این شبکه حجم بزرگی از بازدیدکننده را به سوی سایت خود سوق می دهند.

گوگل پلاس ( G+ )
این شبکه اجتماعی که متعلق به شرکت گوگل است تقریبا مشابه Facebook عمل میکند با این تفاوت که ارتباط سایت شما با آن میتواند امتیاز خوبی را از جانب گوگل برای شما به ارمغان بی آورد.

لینکدین ( Linkedin )
شبکه تخصصی لینکدین معرف اعتبار هویت سازمان یا شرکت شما است . این شبکه تخصصی کاربران را بر اساس تخصص هایشان معرفی می کند. در عین حال ارتباط این افراد با پروفایل کسب و کارشما در لینکدین می تواند رزومه خوبی برای شما ایجاد نماید.

تلگرام ( Telegram )
این شبکه اجتماعی محبوب ترین شبکه رایج در کشور ما است . نداشتن کانال فعال با محتوای مفید برای کاربران می تواند بسیار از مشتریان شما را به سوی رقبای شما سوق دهد.

پینترست ( Pinterest )
این شبکه یک شبکه آلبوم سازی است. اگر دارای گالری های عکس متنوع هستید این شبکه می تواند بسیار به شما کمک کند.